Veškeré deky a polštáře šijeme na zakázku - necháváme si záležet i na těch nejmenších detailech, a proto doba šití je cca 7 pracovních dnů. Děkujeme za pochopení

Proč Merino vlna?

Merino vlna s certifikátem Woolmark 

 Osm úžasných vlastností vlny, díky kterým si ji určitě zamilujete ještě víc:

 

1. Ohnivzdorná

Většina z nás nikdy neměla moc důvodů házet vlnu do ohně, ale pokud byste to udělali, všimli byste si, že špatně hoří. Důvodem je, že každé vlněné vlákno zadržuje určité množství vzdušné vlhkosti, dokonce i vlna stará několik let. 

 

2. Vlna má antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti

Tenký voskový povlak vlněného vlákna obsahuje mastné kyseliny, které inhibují růst plísní, plísní a bakterií. Stejný povlak odpuzuje vodu, která může způsobit růst plísní a plísní. To znamená, že vlněné prádlo nepotřebuje pravidelné praní a po opakovaném použití bude na rozdíl od syntetických vláken svěže vonět.

 

3. Vlna je odolná vůči skvrnám

Voskový vnější povlak vlny pomáhá odpuzovat tekutiny, což znamená, že pokud na pleteninu něco polijete, pravděpodobně se to sroluje a to, co zbyde, se snadno setře.

 

4. Vlna se snadno udržuje

Je dobře známou skutečností, že vlněné prádlo nepotřebuje pravidelné praní. Bakterie způsobující zápach jsou přirozeně potlačovány mastnými kyselinami, které pokrývají vlněná vlákna. Tento voskový povlak také potlačuje statickou elektřinu, která přitahuje vlákna, nečistoty a prach. Šupinatý povrch vlákna brání vstřebání nečistot a skvrn. Místo toho částice sedí nahoře, což znamená, že se mnohem snáze odstraňují.

 

5. V zimě vás zahřeje a v létě ochladí

Vlna je známá svou schopností regulovat tělesnou teplotu. V zimě izolační vlastnosti vlny zachycují suchý vzduch a teplo blízko pokožky. Přirozená izolační kvalita vlny a její schopnost propouštět vodu vede k tkanině, která udržuje tělo v teple, i když prší. V létě vlněný tvar vlny odvádí přebytečné teplo a vlhkost z vaší pokožky a pomáhá nositeli zůstat chladnější.

 

6. Izoluje i za mokra

Vnitřní jádro z vlněných vláken dokáže absorbovat vlhkost těsně pod polovinu své vlastní hmotnosti. Dokud nebude vlna nasycena 60 % své vlastní hmotnosti, bude na dotek mokrá. Protože si vlna zachovává 80 % své izolační hodnoty i když je nasycená, udrží vás v teple, i když je mokrá. Tato skutečnost mi připomíná rybářské svetry Gansey, o kterých jsem si jist, že zachránily mnoho životů.

 

7. Vlna je odolná

Vlna vydrží být ohnuta 20 000krát, aniž by se zlomila. Pro srovnání, bavlna se zlomí po 3 000 ohybech, hedvábí po 2 000 a umělé hedvábí lze ohnout pouze 75krát, aniž by se zlomilo. Jeho přirozená elasticita znamená, že vlákna se méně často lámou a tkanina vyrobená z vlny se méně trhá. Schopnost vlny „pružit“ do tvaru znamená, že vlněné oděvy mají tendenci udržet si svůj tvar lépe než oděvy vyrobené z jiných vláken.

 

8. Ekologická

Vzhledem k tomu, že vlna je v podstatě jen dorůstající srst zvířete, jedná se o zcela udržitelný zdroj, který nevyžaduje žádné poškození života zvířat nebo rostlin. Na rozdíl od mnoha jiných umělých vláken se většina vlny vyrábí také organicky bez použití jakýchkoli zušlechťovacích nebo ošetřovacích chemikálií.