Veškeré deky a polštáře šijeme na zakázku - necháváme si záležet i na těch nejmenších detailech, a proto doba šití je cca 7 pracovních dnů. Děkujeme za pochopení

Jak prát a sušit vlněné výrobky


Can You Wash A Wool Duvet? | Woolroom

Vlněné deky a přikrývky patří mezi nejodolnější a nejžádanější ze všech lůžkovin. Jsou měkké a teplé a je velmi těžké je ušpinit nebo poškodit. Vlněné přikrývky se také velmi snadno udržují a nemusíte je prát často, ve skutečnosti je nejlepší je prát šetrně a některé pokyny doporučují prát vlněné přikrývky jednou za tři měsíce.

Aby Vaše vlněné výrobky vydržely po celý život, postupujte při větrání, praní, sušení a skladování podle následujících kroků:


1. Větrání vlněných přikrývek venku

How To Wash Clothes While Camping + How Not To! – Small Car Camp

 

 

Ventilace vzduchu je často nejlepším způsobem, jak osvěžit vlněné přikrývky. Vezměte vlněnou přikrývku ven a před zavěšením přikrývky na místo, kde je dobré proudění vzduchu, ji pořádně protřepejte. Tím se z přikrývky uvolní veškerý prach nebo nečistoty.

 

 

 

 

2. Kartáčujte vlněné přikrývky kartáčem s měkkými štětinami

Stejně jako většina přikrývek, i vlněné přikrývky potřebují čas od času osvěžení a lze je snadno dosáhnout kartáčem na oděvy s měkkými štětinami. Položte přikrývku naplocho na podlahu a otřete ji podél vláken povrchu přikrývky. To zajistí, že všechna vlněná vlákna budou ležet ve stejném směru, odstraní veškerou povrchovou nečistotu nebo skvrny a vyhladí vlákna přikrývky.

 

3. Vyčistěte skvrny od kapalinfox director Merciful washing wool blanket Sada winner Federal

 

Vlna přirozeně odpuzuje skvrny a vodu, ale po několika minutách se tekutina začne vsakovat do látky. K odstranění této tekuté skvrny použijte teplou vodu a jemný čisticí prostředek, abyste skvrny co nejdříve vyčistili. Látku nedrhněte. Místo toho namočte potřísněné místo teplou vodou se saponátem a osušte měkkým hadříkem.

 

 

4. Vyperte silně znečištěné vlněné přikrývky

Při praní silně znečištěných vlněných přikrývek je důležité dodržovat pokyny pro péči o přikrývku. Pokud je na štítku uvedeno, že přikrývku lze prát v pračce, nejdůležitějšími kroky, které je třeba dodržet, je použití cyklu jemného praní vlny v pračce, použití studené vody a použití pouze určených pracích prostředků na vlnu.

 

5. Sušení vlněné přikrývky

 

 

Chcete-li sušit vlněné přikrývky, je nejlepší je zavěsit naplocho na vnější šňůru, aby unesly váhu mokré přikrývky. Je také důležité věšet vlněné přikrývky mimo dosah přímého slunečního záření, aby se zabránilo vyblednutí a mohlo by to způsobit příliš rychlé vysušení vlny, což může mít za následek hrubost látky. Vlněné přikrývky nedávejte do sušičky, protože to může zničit měkkost a tvar vlněné přikrývky.

 

 

 

  6. Skladování vlněné přikrývky

Skladujte své vlněné přikrývky na tmavém a chladném místě ve vzduchotěsných nádobách nebo sáčcích, a pokud jsou škůdci ve vaší domácnosti běžným jevem, můžete do vlněných přikrývek zahrnout několik cedrových třísek, protože cedrové dřevo je přirozený repelent létajícího hmyzu.